Archive for Mai, 2011

Memleketin Hali

Share

…….

………

………..

Türkiye  de son yıllarda olan olayları anlamamakla beraber bu gidişata Toplumumuz nezaman kulak kabartıp ciddiye alacağını ve bir DUR diyeceğini çok merak ediyorum.

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın zihniyeti Ülkemizde egemen olduğu için olaylara sadece şaşırmakla ve yakınmakla kalıyoruz.

Devrimler yapacak aklı çalışan insanları da karalayıp yurtdışına sürgün ediyoruz tıpkı Sayın Pınar Selek’in yıllardır süren davası sonucu yurtdışında yaşamaya mahkum edilmesi gibi. Adalet ve yardımseverlikle vatandaşlarına dokunan onları bir çatı altında buluşturan bu saygın Sosyolog çok çirkin bir suçlama ile Türkiyedeki aktif hayatından mahrum edildi ve şuanda yurtdışında Ülkesine hasret bir şekilde yaşamak zorunda bırakıldı.

Kısacası “Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar” atasözü bir kez daha gerçekleşti ve bir değerli Insanımız daha kovuldu ülkemizden!!!

Velhasıl hergün Memleketimden uzaktayken, bu tür Haberlere sadece tanık olmak ve birşey yapamamak beni üzmekle kalmıyor Sinir Katsayımında tavanlara vurmasını sağlıyor.