Archive for Juli, 2011

Herkes aşıktır önce kendine

Share

Herkes aşıktır kendine…

Birazda olsa aşıktır kendine.

Neden mi?

Soluksuz ve amansız hayatta yokluğun,varlığın,köleliğin,ızdırabın,neşenin,keyfin ve türlü duygunun yaşandığı heryerde, heranda, önce insan kendini getirir.Çünkü insanoğlunun hayatında üzerinde pekte düşünmediği gözden kaçırdığı bir kavram vardır.

”Ayna”.

Tarihi 4 bin yıl öncesine kadar dayanan ayna ilk olarak yanardağdan kalan taşların cilalanmasıyla keşfedilmiştir ve ilk olarak Almanya’nın Nürnberg kentinde 14.yüzyılda bir odanın tüm odanın tüm detaylarını yansıtan ve tavana asılan nesneler olarak yer bulmuştur.Küçük aksesuarlar haline gelmesiyle özellikle kadınların elinden düşürmediği aynayı bilinen haline yine Alman ayna kimyageri Justus von Liebig getirmiştir.

Gümüşnitratın cama sürülmesiyle oluşan ayna, hiç düşünmediğimiz küçük bir ayrıntı olarak hayatımızın olmazsa olmazıdır.

Bir düşünün;ona herhangi birşeye bakar gibi bakmayız.Değerlidir yansıması.Dedim ya üzerinde hiç düşünmediğimiz bu duygu bizi kıymetli kılan güçlendiren anlardır.

Hoşgeldin c.Daştan

Share

Öncelikle bu yazıyı yeni Redaktörümüze hoşgeldin diyerek başlamak istiyorum ;

“Sevgili Coşkun Hoşgeldin” !!!

Bundan böyle  C.Daştanın  yayınlanacak olan yazılarını, fotoğraflarını ve foto-röportajlarını açıkcası heycanla bekliyorum.

Birazdan yayınlayacağım yazısını az önce okurken acaba nezaman ikinci yazısını bitirir de yayınlarım diye aklımdan geçirdim, çünkü  çok uzun zamandır tanıdığım bu Adamın herkese aktaracağı çok güzel ve önemli çalışmaları var.

Teklifimi geri çevirmediği için öncelikle kendisine çok teşekkür ediyorum.

Kendisini, zamanla, çalışmaları sayesinde  daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

O yüzden sahip olduğu yetenekleri ve nitelikleri sizlerle  paylaşmam doğru olmaz :)

Sadece takip edin ve görün :)

Şimdiden desteği ve güzel kalemi için çok teşekkür ediyorum.

Nice c.Daştanlı yazılar dileğiyle….

f.Durmaz

Foto :Coşkun Daştan


Nerede ve kiminle olmak?

Share

Bazen tercihler yaparsınız ve sadece iyi olmasını umarsınız…

Çünkü önceden zaten yeterince üzülmüşsünüzdür ve artık huzuru ararsınız.Sonra karşınıza hiç beklenmedik bir anda  biri çıkıverir, ve herşey hiç planlamadığınız gibi gelişir…

Böylece başka Insanlarla olma olasılığı dahi önemini yitirir ve bu sağlam, iyi, huzurlu, sevgi saygı çerçevesindeki duyguların peşinden gitmeye karar verilir! Çünkü artık yorulmuşsunuzdur!

Risk almaya dahi gücünüz yoktur. Çünkü artık ehemmiyet,güven üzerine kurulu, sağlam birşeyler ummaktasınız ve çok düşünmeden bu yolda yürümeye karar verirsiniz.